Akademia Seniora

Zrzut ekranu 2015-04-29 o 18.11.47Z przyjemnością zawiadamiamy Państwa, że nasze stowarzyszenie zostało beneficjentem w Rządowym Programie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych – edycja 2015 i rozpoczyna realizować projekt „Akademia Seniora” od 1 maja 2015.

Celem projektu „Akademia Seniora” realizacja Priorytetu I – Edukacja osób starszych;

Akademia SenioraProjekt obejmuje stworzenie warunków dla edukacji osób starszych (60+) z Chorzowa i miast ościennych poprzez wspólne uczestniczenie w zajęciach językowych i komputerowych . Zajęcia stanowią odpowiedź na problemy zgłaszane przez Chorzowskich seniorów. Mają oni problemy z obsługą urządzeń typu tablet/laptop/smartphon itp., jak również nie radzą sobie z komunikacją w obcym języku.

  • Szkolenie z obsługi komputera (środowisko Windows, pakiet biurowy, programy graficzne) oraz obsługa innych urządzeń takich jak smartfony czy tablety. Szkolenie będzie dla realizowane w grupach 10 osobowych. Każda grupa będzie miała 70 godzin zajęc. Zajęcia będą odbywać się do południa lub popołudniu w tygodniu. Uczestnicy napiszą najpierw test kwalifikujący do odpowiedniej grupy zaawansowania.
  • szkolenie z języka angielskiego lub niemieckiego dla grup 10 osobowych. Każda grupa będzie miała 80 godzin zajęc. Zajęcia będą odbywać się do południa lub popołudniu w tygodniu. Poziom podstawowy/średniozaawansowany /zaawansowany. Uczestnicy napiszą najpierw test kwalifikujący do grupy. Zajęcia nie będą tylko i wyłącznie nauką języka, ale poznaniem kultury, zwyczaje, obyczajów, gier, form spędzania czasu w różnych krajach. Duży nacisk będzie kładziony na komunikację w języku obcym. a także na rekreację. W ramach zajęć wyjścia z lektorem w teren – jak aktywnie porozumiewać się w jezyku obcym. podczas zajec będą stosowane różne gry indywidualne i zespołowe.

Zapraszamy do udziału

Zarząd Stowarzyszenia Nasz Dom

Dodaj komentarz