Śląsk Przyjazny Seniorom

Miło nam poinformować, że od 23.09.2020 rozpoczynamy realizację projektu finansowanego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego województwa Śląskiego na rok 2020. Tym samym zapraszamy wszystkich seniorów w wieku 60+ do uczestnictwa w zajęciach z obsługi urządzeń cyfrowych m.in takich jak; komputer, smartfon, tablet.

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Projekt będzie realizowany do 30.11.2020. Osoby chętne do udziału w projekcie będę mogły wziąść w nim udział po wypełnieniu deklaracji udziału. Deklaracje, oraz regulamin uczestnictwa będą dostępne w siedzibie Stowarzyszenia Nasz Dom 41-500 Chorzów, ul. Powstańców 70/3 oraz w Urzędzie Miasta Świętochłowice w Wydziale Dialogu i Aktywizacji Społecznej. Zapraszamy do kontaktu:

  • siedziba Stowarzyszenia Nasz Dom  – stowarzyszenie@nasz-dom.org – kontakt telefoniczny tel. 32 307 53 29 (biuro Projektu Pani Gabriela Skrzypek)
  • Urząd Miasta Świętochłowice – Wydział Dialogu i Aktywizacji Społecznej – kontakt telefoniczny Pani Katarzyna Bednarek 32 349 18 99  

Podczas zajęć uczestnicy nabędą umiejetność skutecznego wyszukiwania informacji w internecie, założą konta e-puap, uzyskają możliwość skorzystania z e-dowodu i e-recepty oraz nowych produktów elektronicznych niezbędnych we współczesnej zinformatyzowanej rzeczywistości. Nauczą się również wykorzystywać techniki informacyjne w życiu codziennym.

Adresatami naszych zajęć są osoby w wieku 60+ zamieszkałe m.in. w Świętochłowicach, Bytomiu, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Katowicach oraz Chorzowie. Planowane 96 osób będzie uczestniczyć w zajęciach obsługi urządzeń IT. Pierwszeństwo będą miały osoby, które nie brały udziału we wcześniejszych projektach, osoby będące odbiorcami pomocy z MOPS-ów jak i również osoby niepełnosprawne.

Zajęcia będą przeprowadzone w m.in w siedzibie Stowarzyszenia Nasz Dom w Chorzowie, Centrum Inicjatyw Społecznych w Świętochłowicach oraz Wieże KWK Polska „Dwie Wieże”. Uczestnicy zajęć otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz niespodziankę. Na wszystkich zajęciach oferujemy poczęstunek. Uczestnicy zajęć wezmą również udział w Gali Finałowej okraszonej występem artystycznym oraz smacznym kateringiem. Serdecznie Zapraszamy.

 

  • Regulamin projektu „Śląsk Przyjazny Seniorom” – plik *pdf.  (POBIERZ)
  • Deklaracja uczestnictwa w projekcie „Śląsk Przyjazny Seniorom – plik *pdf (POBIERZ)