ASOS 2018 Seniorzy – Wiedza i Doświadczenie

Zrzut ekranu 2015-04-29 o 18.11.47Z przyjemnością zawiadamiamy Państwa, że nasze Stowarzyszenie zostało beneficjentem w Rządowym Programie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych – edycja 2018 i rozpoczyna realizować projekt „Seniorzy Wiedza i Doświadczenie” od 1 maja 2018.

Zapraszamy do udziału w Rządowym Programie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych – edycja 2018 i rozpoczyna realizować projekt „Seniorzy – wiedza i doświadczenie” od 1 maja 2018. Nabór uczestników do projektu w Centrum Aktywizacji Społecznej 41-500 Chorzów, ul. Powstańców 70/3 już od 01 kwietnia.

  • Szkolenie z obsługi urządzeń IT (środowisko Windows, środowiska MacOS, Linux) oraz obsługa innych urządzeń takich jak smartfony, tablety, telefony. Szkolenie będzie dla realizowane w 10 grupach 12 osobowych. Zajęcia będą odbywać się do południa lub popołudniu w tygodniu. Uczestnicy napiszą najpierw test kwalifikujący do odpowiedniej grupy zaawansowania.
  • Kurs językowy dla 12 grup 10 osobowych. Zajęcia będą odbywać się do południa lub popołudniu w tygodniu. Poziom podstawowy/średniozaawansowany /zaawansowany. Uczestnicy napiszą najpierw test kwalifikujący do grupy. Zajęcia nie będą tylko i wyłącznie nauką języka, ale poznaniem kultury, zwyczaje, obyczajów, gier, form spędzania czasu w różnych krajach. Duży nacisk będzie kładziony na komunikację w języku obcym. a także na rekreację. W ramach zajęć wyjścia z lektorem w teren – jak aktywnie porozumiewać się w jezyku obcym. podczas zajec będą stosowane różne gry indywidualne i zespołowe.
  • Warsztaty z zdrowego stylu życia – Zajęcia odbywać się będą w grupach 10 osobowych a każda z 10-ciu grup będzie miała w sumie do dyspozycji po 16 godz. warsztatów zakresu edukacji zdrowotnej.
  • Zajęcia z bezpieczeństwa – W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zarówno podczas normalnych kontaktów z innymi osobami, jak i korzystając z internetu. Chcemy, aby po zajęciach nasi uczestnicy nie dali się nabrać na przysłowiowego wnuczka, czy też potrafili zadbać o swoje bezpieczeństwo także w internecie.
  • Warsztaty z rękodzieła i plastyczne – W ramach tego działania zamierzamy przeprowadzić warsztaty z rękodzielnictwa, głównie dla pań – seniorek a także dla chętnych panów – seniorów. Podczas warsztatów uczestnicy /uczestniczki będą mogły rozwijać umiejętności manualne a także artystyczne (haft).
  • Zajęcia taneczne – Zajęcia prowadzone będą w taki sposób, aby każdy mógł w nich uczestniczyć. Nie trzeba posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani żadnego doświadczenia tanecznego. Zajęcia taneczne pozwolą polepszyć formę fizyczną, przyniosą rozluźnienie i dodadzą energii. Taniec jest też doskonałym sposobem na utrzymanie zwinności i ma dobroczynny wpływ na nastawienie psychiczne.

 

Zapraszamy do udziału

Prezes Zarządu Adam Trzebinczyk

 oraz Zarząd Stowarzyszenia Nasz Dom

Dodaj komentarz