Zapraszamy na koleje webinaria o tematyce bezpieczeństwa oraz surfowania po internecie. Zajęcia Będą odbywać się nadal hybrydowo tzn. stacjonarnie max 5 osób w grupie, oraz online do 25 osób na jednym spotkaniu webibnarowym. Jesteśmy mile zaskoczeni tak licznym uczestnictwem Państwa na naszych zajęciach. Zachęcamy również innych seniorów do spotkań online. Wystarczy na nasz adres wysłać e-maila: z nazwiskiem i imieniem oraz numerem telefonu, a link na następne zajęcia zostanie Państwu przesłany elektronicznie.
Wszystkie zajęcia są nieodpłatne i dedykowane dla seniorów 60+ w ramach projektu „Śląsk Przyjazny Seniorom” który jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego Marszałka Województwa Śląskiego 2020. Nasze zajęcia IT dla seniorów obejmują utworzenie konta na profilu zaufanym, uruchomienie usług na portalach pacjent.gov.pl oraz obywatel.gov.pl, jak również instalacji mobilnej aplikacji mObywatel. Pragniemy tez przybliżyć “Bezpieczne zakupy w internecie”.
Z najnowszego raportu “E-commerce w Polsce 2019” przeprowadzonego przez Gemius wynika, że w sieci kupują nie tylko młodzi — seniorzy to już ¼ klientów sklepów on-line. I ta właśnie grupa jest szczególnie narażona na różnego rodzaju oszustwa internetowych naciągaczy. Analiza profilu odbiorcy naszego serwisu wskazuje, że znacząco rośnie grupa czytelników-seniorów aktywnie poszukujących porad konsumenckich. Do współtworzenia materiałów poradnikowych postanowiliśmy zaprosić takich ekspertów, których wiedza merytoryczna będzie istotnym wsparciem w edukacji konsumenckiej czytelników szukających różnych informacji, młodszych i starszych, dobrze poinformowanych i tych mniej doświadczonych — mówi redaktor naczelny serwisu dziennikprawny.pl, Rafał Stępniewski.
Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: czy zakupy online są bezpieczne? Oczywiście, że tak. Jest tak z dwóch powodów: po pierwsze, procedury bezpieczeństwa znacząco rozwinęły same sklepy internetowe, po drugie, powstało wiele nowych narzędzi ułatwiających dokonywanie zakupów online, które dbają jednocześnie o interesy obu stron transakcji. Pomimo to wciąż słyszymy o oszustwach lub problemach związanych z e-zakupami. Te w większości przypadków wynikają z nieuwagi lub braku świadomości. Wyruszając w wirtualną podróż po tanich sklepach internetowych, warto bezwzględnie trzymać się kilku prostych zasad. Dzięki temu nie tylko zapewnimy bezpieczeństwo naszym pieniądzom, ale również sporo zaoszczędzimy. Więcej na naszych webinarach. Zapraszamy