Internetowe Konto Pacjenta

Czemu służy, co oferuje, jak z niego korzystać, czyli podstawowe informacje o Internetowym Koncie Pacjenta w przyjaznej formie pytań i odpowiedzi;

Informacje o tym jak założyć internetowe konto pacjenta, profil zaufany, skrzynkę ePUaP, lub jak skorzystać z usług elektronicznych dowiesz się na naszych spotkaniach online. Dołącz do naszej grupy na FB Seniorzy Wiedza i Doświadczenie (LINK). Chcesz odebrać w łatwy sposób e-receptę  i e-skierowanie? Nie pamiętasz, jaką dawkę leku lekarz przepisał twojemu dziecku? Zaloguj się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) i zyskaj dostęp do  twoich danych medycznych. Sprawdź, jak korzystać z IKP.

Na naszych spotkaniach online dowiesz się że E-recepta to elektroniczny dokument, który zastępuje tradycyjną, papierową receptę. E-receptę zrealizujesz na podstawie czterocyfrowego kodu, który otrzymasz e-mailem lub SMS-em, w zależności od tego, jak skonfigurujesz swoje Konto Pacjenta. Od 8 stycznia 2021 r. wszystkie skierowania będą wystawiane w postaci elektronicznej – E-skierowanie umożliwi pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie – od momentu wystawienia skierowania do momentu realizacji.

 

Dodaj komentarz